Yurt Dışında Türk Ürünlerini Nerede Bulabiliriz? Vedego!

Yurt dışına çıkmayı düşünüyoruz. Peki, gittiğimiz yerde ne yiyip ne içeceğiz? Türk marketi var mıdır? Vedego’da Açıklıyoruz!

Tabi ki sadece Türk ürünleri bulmak zorunda değiliz. İster tatil amaçlı isterse iş ya da kalıcı amaçla gidelim, yerel yemeklerle de yaşamaya devam edebiliriz. Ya da biz en azından öyle düşünüyoruz. Ama yine de güzel bi pilav yapmak için Türk princine, kuru yemek için Türk kuru fasulyesine, salam-sosis-sucuk gibi kahvaltılık ürünleri de özlemiyor değiliz…

Dünya’nın neresine giderseniz gidin, Türk marketi bulursunuz diyemeyiz. Ama yine de onlarca ülkede hem Türk ürünlerine hem de Türk marketlerine ulaşmanız mümkündür.

Özellikle Avrupa’daysanız, Türk marketine ulaşmak daha kolaydır. Belki doğu avrupa’da zor bulunsa da, orta ve batı avrupa’da Türk nüfusunun fazla olmasından dolayı, bu durum biraz daha rahattır.

Artık Türk marketlerinin yanı sıra, özellkle Avrupa’daki birçok büyük markette de Türk ürünleri bulmak mümkün hale geldi.

Avrupa’da en büyük Türk ürünleri toptancılığı, Almanya’da yapılır.

Sonrasında ise, Avusturya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da çok büyük Türk marketlerine rastlamanız mümkündür. Almanya’daki toptancılar, çevre ülkelere de ihracat yapmaktalar.

İşin kötü yanı; Avrupa’daki Türk marketlerindeki fiyatlar ile Türkiye’deki fiyatları karşılaştırmaya kalkarsanız, hayal kırıklığına uğrarsınız. Almanya’da fiyatlar belki yine normal olsa da, çevreye ihraç edilen ürünlerin fiyatları inanamayacağınız tavan fiyatlarla satılıyor.. Bu da sadece dip not olarak kalsın videomuzda!

Konumuza dönecek olacaksak, dediğim gibi dünyanın birçok noktasında Türk ürünleri bulmanız mümkün… Güney amerika’da mesela durum biraz zor.. Brezilya’da sadece birkaç yerde çay ya da meyve sularımızı görmüştük.. Ama sırf Türk ürünlerimizin olduğu Türk marketi yoktu, en son gittiğimizde.. Arjantin de o şekildeydi.. Türk nüfusu az olan bölgelerde haliyle market de olmuyor.. Almanya, Polonya, Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İngiltere, gibi ülkelerde marketler de bulunuyor, kasaplar da.. Diğer yandan Amerika Birleşik Devletleri’nin birkaç büyük eyaletinde de Türk marketleri bulmak mümkün!! Çin, Japonya, gibi uzakdoğu ülkelerinde de Türk marketlerine rastlayabilirsiniz..

Özetleyecek olursak, gideceğiniz ülkeyle ilgili araştırmalar yapmalı ve hangi şehirlerinde Türk marketi olup olamayacağını kontrol etmelisiniz. Bazı ülkelerin sadece büyük şehirlerinde Türk ürünleri bulabilirken, küçük şehirlerinde bulmanız imkansızdır… Kısa bir araştırmayla, Türk marketlerinin adreslerine ulaşabilirsiniz… Ya da ,başta da belirttiğimiz gibi, Türk ürünleri satan yerel marketler de bulmanız mümkün!

Şimdilik Vedego’dan bu kadar.. Tüm sosyal medya mecralarında ve Youtube’da bizleri takip etmeyi unutmayın! Youtube kanalımızdan paylaşımlarımıza devam ediyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir