Google, Bitcoin reklamlarını yasaklıyor!

Haziran 2018 itibariyle, Google’da bitcoin ve ekürü ‘kripto paraların’ reklamları yasaklanıyor. Sizlerle bu konuyu enine boyuna inceliyoruz!

Yani, litecoin olsun, ripple olsun, altcoin çeşitleri de, bitcoin de, ya da kripto para ile ilgili uygulama ve web site reklamları da Google’da yasaklanmış olacak.

Mesela etoro, coinbase, bitstamp, binance gibi ‘wallet’ yani cüzdan dediğimiz, coin alıp satmamızı sağlayan ya da yardımcı olan sistemlerin reklamlarına da Haziran 2018 itibariyle Google’da rastlamayacağız. Google reklamları derken, bu konuya YouTube da dahil, bildiğiniz gibi.

Peki neden?

Çokça dolandırıcılık vakası ile karşılaşıldığını biz de duyduk. Belki bu da bir neden olabilir. Çünkü diğer yandan aynı kararı Facebook’un da Ocak ayı içerisinde ‘aldatıcı reklam olabilme potansiyeli’ sebebiyle kripto yatırım reklamlarını engellediğini duymuştuk.

Zaten 2017 yılında yüzbinlerce reklamı ‘politikalarına uymadığı gerekçesiyle’ engellediğini belirten Google, artık Haziran 2018 itibariyle, aynı Facebook’da olduğu gibi, tüm servisleri içinde, kripto döviz kurları marketine, hem Altcoinler hem de bitcoin reklamlarına yer vermeyecek.

Bu kararı siz nasıl karşılıyorsunuz bilmiyorum. Ama ben çevremde çokça dolandırılma vakasıyla karşılaştım, internette çıkan yanıltıcı reklamlarla. Mesela bir de Instagram reklamlarına el atılması gerekiyor. Orada da epey dolandırıcı var. O konuya da bir başka video’da ‘Instagram’da nasıl dolandırılırsınız?’ başlığında inceleyelim.

Takip etmeyi ve bu videoyu beğenmeyi unutmayın.

Kaldığımız yerden devam edeceğiz!

Abone olarak paylaşımlarımızı takip edebilirsiniz: https://www.youtube.com/vedego?sub_confirmation=1

– Vedego –
YouTube: http://YouTube.Com/Vedego
Facebook: http://fb.com/Vedegocom
Instagram: http://instagram.com/vedegocom
Twitter: http://twitter.com/vedegocom
Web: http://vedego.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir